Milano honey

2019


Někdy stačí málo. Brýle na podlaze výstavní síně. Náhodné seskupení rostlin nebo snad umělecká instalace? Kupa střepů, kterou uklízečka v galerii v podvečer smete na lopatku. Nebo třeba plechová rybka na niti, nad kterou se může publikum uměleckého bienále rozplývat jako nad posledním výkřikem konceptualismu. Je to vtip, který chápe jen umělec? Nebo propracovaná konstrukce, kde se pointou stává divák nadšeně hltající každé umělcovo…

Med. Sladká a lepivá hmota se lepí na všechny a všechno, změkčuje, zmírňuje a konejší, ale za vším tím sladkým nadělením se pořád ukrývá tvrdá hrana, osten nebo špička dobře naleštěné manažerské lakýrky, která vás kopancem upozorní, že je načase přestat prokrastinovat a kopnout do vrtule!

Jo! Jsme dobří! Kreativní, inovátorští, zakládáme startu-upy a pijeme latéčko se sójovým mlíčkem. Ve stylových podnicích zamyšleně hledíme do našich jablíčkových počítačů a jediným stisknutím klávesy tvoříme světy, nafukujeme bubliny imaginárních nových podniků nebo tahy digitálního štětce boříme zkostnatělé umělecké systémy. Naši kamarádi nám to jistě potvrdí a spolu se pak můžeme pokochat plody naší práce. A všechno je jen napůl a všechno opět zalévá med a přes jeho poloprůhlednou lepkavou vrstvu už raději milosrdně nevidíme vachrlaté konstrukce našich snů.

Tools: Rhinoceros, Blender, 3Dcoat, Keyshot, Adobe Photoshop

Text: Petr Schink

Using Format